Korupcja w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kielcach? Senator Włosowicz pyta prokuraturę o obecny etap postępowania.

21 lutego 2016 roku Senator Jacek Włosowicz wystąpił do Prokuratora Okręgowego w Kielcach z interwencją w sprawie dotyczącej podejrzenia przyjęcia korzyści majątkowej przez dyrektora PUP w Kielcach. W swoim wystąpieniu parlamentarzysta pyta o obecny etap postępowania.

Przypomnijmy, że w okresie kampanii do Parlamentu, jesienią 2015 roku, funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali Małgorzatę S. w związku z podejrzeniem przyjęcia korzyści majątkowej w zamian za pozytywne załatwienie sprawy. W toku czynności zatrzymanych zostało jeszcze dwoje przedsiębiorców ze świętokrzyskiego. Oni z kolei mieli być podejrzewani o wręczenie korzyści majątkowej.

11.03.2016 roku Prokuratura Okręgowa w Kielcach udzieliła odpowiedzi Senatorowi Jackowi Włosowiczowi, z której wynikało, że postanowienie o wszczęciu śledztwa w przedmiotowej sprawie zostało wydane 15.09.2015 roku, a w dn. 17.09.2016 roku prokuratura zdecydowała o powierzeniu śledztwa w całości do prowadzenia delegaturze CBA w Łodzi. Obecnie postępowanie pozostaje w toku.