Wraca śledztwo ws. śmiertelnego wypadku w jednym z podkieleckich zakładów.

porady prawne

Śledczy z kieleckiej prokuratury zdecydowali o podjęciu na nowo umorzonego wcześniej postępowania w sprawie śmiertelnego wypadku w jednym z podkieleckich zakładów. To m. in. wynik interwencji senatora Włosowicza do Prokuratury Krajowej, a następnie działań podjętych przez kielecką jednostkę prokuratury. O decyzjach stanowiących wynik przeprowadzonej kontroli akt uprzednio umorzonego postępowania parlamentarzystę Solidarnej Polski poinformowała Prokuratura Okręgowa pismem, które wpłynęło do tut. biura w dn. 15 maja 2017r. Jednocześnie wskazać należy, że również Sąd rozpoznający zażalenie pokrzywdzonego uchylił postanowienie o umorzeniu śledztwa i nakazał jego dalsze prowadzenie.

Przypomnijmy, że do wypadku w jednym z podkieleckich zakładów pracy doszło w marcu 2016 roku. Jego skutkiem była śmierć mężczyzny, który osierocił dwoje dzieci. Dramatu całej sprawie dodaje fakt, iż kilka miesięcy później zmarła mama małoletnich dzieci. Walkę o sprawiedliwość podjął brat tragicznie zmarłego, który zwrócił się o pomoc do tut. biura w opisanej sprawie.

Skierowaliśmy wystąpienie do Okręgowego Inspektora Pracy. Przeanalizowane zostały również przedstawione w sprawie materiały oraz wysłuchana relacja brata zmarłego co skutkowało wystąpieniem do Prokuratury Krajowej. Prokuratura Okręgowa skontrolowała akta uprzednio umorzonego postępowania, co skutkowało decyzją o podjęciu na nowo umorzonego uprzednio śledztwa. Swoje wytyczne śledczy skierowali do jednostki prokuratury prowadzącej postępowanie. Końcowo wskazać należy, że o kontynuowaniu śledztwa zdecydował również sąd rozpoznający zażalenie pokrzywdzonych.

Sprawa pozostaje w zainteresowaniu biura.